Bilety Bilety: 0 szt. Wartość: 0.00 Towary: 0 szt. Vouchery: 0 szt. 00:00
  Trwa komunikacja

Grupy zorganizowane

Online

GRUPY ZORGANIZOWANE (min. 15 biletów):
Zwiedzanie zamku z przewodnikiem jest możliwe jedną z trzech tras tematycznych, w j. polskim lub obcym, wyłącznie dla grup, które zakupią co najmniej 15 biletów, po wcześniejszej awizacji w Punkcie Obsługi Klienta (74 66 43 834).Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 biletów) po wcześniejszej awizacji.
"Książ Barokowy" czyli podróż przez najpiękniejsze zamkowe sale, to podstawowa trasa turystyczna, podczas której turysta poznaje historię zamku i jego mieszkańców. Zwiedzanie odbywa się wraz z przewodnikiem i prowadzi przez reprezentatywne salony barokowe: Salon Zielony, Salę Maksymiliana (najlepiej zachowaną pałacową salę reprezentacyjną na Śląsku), Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”, skąd schodząc do Karczmy Rycerskiej można udać się w sezonie letnim (01.04-30.09) bezpośrednio na wspaniałe zamkowe tarasy. Czas zwiedzania: ok. 40 min.

 

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 biletów) po wcześniejszej awizacji.
Poznaj prawdziwą historię Książa – trasa „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” to możliwość usłyszenia o dziejach zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej. Zwiedzanie rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ Barokowy” i przebiega przez najpiękniejsze sale reprezentacyjne. Następnie turyści poznają pomieszczenia zamkowe przebudowane przez nazistów w ramach realizowanego w Książu tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku, w której mieszczą się takie sale jak: Hol Myśliwski wraz z Czarnym Dziedzińcem, Sala Rycerska czy Sala Konrada zwana kiedyś małą salą balową. Od 08.01.2014 r. w ramach tej trasy udostępnione do zwiedzania zostało również zmodernizowane III piętro Zamku Książ, gdzie obejrzeć można wystawę stałą prezentującą style meblarskie na przestrzeni różnych epok. To tam znajduje się m.in. pokój dawnego bibliotekarza zamkowego Endemanna, romantyczny przedsionek Mała Italia oraz klasycystyczny gabinet księcia. Czas zwiedzania: ok. 90 min. Turyści po zakończonym zwiedzaniu będą mogli zostać na tarasach w sezonie letnim (01.04-30.09) bądź wrócić z przewodnikiem na zamek, aby zwiedzać go dalej indywidualnie.

 

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 biletów) po wcześniejszej awizacji.
Zamek Książ to monumentalny kompleks architektoniczny o unikalnej lokalizacji – warto go zobaczyć i poznać w pełnej krasie! Trasa „Szlakiem Daisy” została stworzona specjalnie dla tych, którzy chcą wiedzieć o Książu jak najwięcej. Turyści usłyszą nie tylko fascynującą historię obiektu, przemierzając z przewodnikiem najpiękniejsze i najstarsze pomieszczenia zamkowe podobnie jak trasą „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”, ale również zwiedzą tarasy zamkowe (przejście tarasami dookoła zamku), których całkowita liczba wynosi aż 14. Dodatkowo szlak został rozszerzony o zwiedzanie części Książańskiego Parku Krajobrazowego. W ramach trasy parkowej grupa dochodzi zabytkową aleją lipową pod Kaplicę Grobową Hochbergów (Mauzoleum), skąd przechodzi na punkt widokowy, gdzie można podziwiać zamek pośród morza lasów oraz Wąwóz Pełcznicy. Z punktu widokowego turyści wracają pod budynek bramny zamku. Czas zwiedzania: ok. 140 min.

Trasa nie jest realizowana w przypadku zaistnienia wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych!Ważne informacje:

  1. Zwiedzanie z przewodnikiem w języku obcym (język angielski, niemiecki, rosyjski) dostępne wyłącznie po wcześniejszej awizacji w Punkcie Obsługi Klienta.
  2. Trasy dostępne wyłącznie po wcześniejszej awizacji w Punkcie Obsługi Klienta.
  3. Tarasy - dostępne od 01.04 do 30.09. Otwarcie tarasów może zostać przedłużone decyzją Zarządu w przypadku zaistnienia korzystnych warunków atmosferycznych ( w celu otrzymania informacji czy w danym dniu tarasy są otwarte, prosimy o kontakt z Punktem Obsługi Klienta pod nr. tel 74 66 43 834).
  4. Zwiedzanie palmiarni odbywa się wyłącznie bez przewodnika.
  5. Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia i osobom odbywającym studia doktoranckie; pracownikom muzeów; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (w przypadku tych grup 1 opiekun na 10 osób wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom oraz emerytom i rencistom, osobom w wieku od 4 do 16 lat oraz powyżej 65 roku życia. Wydanie biletu ulgowego jest uzależnione od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Piloci lub przewodnicy, wyłącznie wchodzący z grupą zorganizowaną, oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny.