Bilety Bilety: 0 szt. Wartość: 0.00 Towary: 0 szt. Vouchery: 0 szt. 00:00
  Trwa komunikacja

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Zakup biletów on-line

"Procedura zakupu trwa ok. 2 minut, a bilety powinny być wygenerowane natychmiastowo po dokonaniu zapłaty. Jeżeli po 15 minutach nie otrzymają Państwo biletu na wskazany adres mailowy, prosimy o sprawdzeniu folderu Spam lub kontakt z Punktem Obsługi Klienta [tutaj]."

"Bilety są generowane w wersji elektronicznej na wskazany w formularzu adres e-mail (prosimy o uważne wpisywanie adresu swojej skrzynki!). Bilety można okazać ochronie zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, dlatego nie trzeba ich drukować."

"Nie, wystarczy posiadanie karty płatniczej, która umożliwia dokonywanie płatności elektronicznych, lub portfela elektronicznego (Google Pay, Visa Checkout, Masterpass). Wszystkie metody płatności znajdują się [tutaj]."

"Tak, można zapłacić kartą płatniczą lub za pomocą portfela elektronicznego (Google Pay, Visa Checkout, Masterpass). Wszystkie metody płatności znajdują się [tutaj]."

"Prosimy o przemyślane zakupy i przypominamy o braku obowiązku przyjmowania zwrotów biletów zakupionych na oznaczony dzień lub okres (zgodnie z art. 38, pkt. 12 Ustawy o prawach konsumenta oraz par. 7 Regulaminu Zamku Książ i palmiarni). W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość przełożenia biletów na inny termin, jeżeli zostanie to zgłoszone odpowiednio wcześniej i spółka będzie w stanie zrealizować usługę (regulamin). W takich sytuacjach prosimy o każdorazowy kontakt z Punktem Obsługi Klienta [tutaj]."

Zwiedzanie palmiarni

"Nie, zwiedzanie palmiarni odbywa się wyłącznie bez przewodnika według strzałek kierunkowych (mapa zwiedzania palmiarni jest dostępna [tutaj])."

"Godziny otwarcia palmiarni (i zamku) znajdują się [tutaj]."

"Palmiarnia znajduje się na ul. Wrocławskiej 158 (ok. 2 km od zamku), a parkingi płatne są zlokalizowane tuż przy niej."

"Nie, na teren palmiarni można wprowadzić wyłącznie psa przewodnika lub psa asystującego w uprzęży (szczegółowe zasady wprowadzania psów przewodników opisane zostały w regulaminie zwiedzania dostępnym [tutaj]). Pozostałe psy nie mają wstępu ze względu na zabytkową materię obiektu."

"Tak, na parkingu przy palmiarni zlokalizowana jest zadaszona wiata rowerowa."

Zwiedzanie zamku

"Wszystkie informacje dla turystów pieszych (autobusy, pociągi) oraz zmotoryzowanych (parkingi) wraz z mapami znajdują się [tutaj]."

"Godziny otwarcia zamku (i palmiarni) znajdują się [tutaj]."

"W zależności od liczby obiektów, które chcą Państwo zwiedzić, w systemie online można zakupić bilety na zwiedzanie:

  1. Zamek bez przewodnika, tarasy, podziemia z przewodnikiem, palmiarnia - w Wydarzeniu: Zwiedzanie z przewodnikiem -> Podziemia lub Zamek i podziemia proszę zakupić bilet Zamek i podziemia.
  2. Zamek z przewodnikiem, tarasy, podziemia z przewodnikiem, palmiarnia - w Wydarzeniu: Zwiedzanie z przewodnikiem -> Podziemia lub Zamek i podziemia proszę zakupić bilet Zamek i podziemia, a następnie „kontynuując zakupy” w Wydarzeniu: Zwiedzanie z Przewodnikiem -> Zamek z przewodnikiem zakupić bilet Dopłata do zwiedzania z przewodnikiem w cenie 5 zł wybierając godzinę i datę wejścia, która Państwu odpowiada. Prosimy o synchronizację godzin zwiedzania - zwiedzanie zamku z przewodnikiem trwa 90 minut, a podziemi 45. Czas dojścia pomiędzy wejściami to ok. 15 minut, mapa znajduje się [tutaj].
  3. Zamek z przewodnikiem, tarasy, palmiarnia - w Wydarzeniu: Zwiedzanie z przewodnikiem -> Zamek z przewodnikiem proszę zakupić bilet na określony dzień i godzinę.
  4. Zamek bez przewodnika, tarasy, palmiarnia - w Wydarzeniu: Zwiedzanie bez przewodnika -> Zamek bez przewodnika proszę zakupić bilet na określony dzień.
  5. Zamek bez przewodnika, tarasy, palmiarnia, Stado Ogierów - w Wydarzeniu: Zwiedzanie bez przewodnika -> Zamek bez przewodnika proszę zakupić bilet Zamek, palmiarnia, stajnie na określony dzień. Mapa obiektów znajduje się [tutaj], a panorama sferyczna [tutaj].
  6. Zamek (bez przew.), tarasy, palmiarnia (bez przew.), Stara Kopalnia (z przew.), Muzeum Porcelany (bez przew.) - w Wydarzeniu: Zwiedzanie bez przewodnika-> Explore Wałbrzych Zamek/Palmiarnia/StaraKopalnia/Muzeum, proszę zakupić bilet Explore Wałbrzych. Wszystkie informacje dot. biletu, mapa odległości między obiektami i opisy obiektów znajdują się [tutaj].
    Jeżeli chcą Państwo zwiedzać zamek z przewodnikiem to mogą Państwo zakupić do biletu Explore Wałbrzych Dopłatę do zwiedzania z przewodnikiem w cenie 5 zł wybierając godzinę i datę wejścia która Państwu odpowiada, w Wydarzeniu: Zwiedzanie z przewodnikiem -> Zamek z przewodnikiem.
  7. Mauzoleum Hochbergów - bilet można dokupić do każdego zwiedzania oddzielnie w Wydarzeniu: Mauzoleum Hochbergów lub w Wydarzeniu: Zwiedzanie zamku bez przewodnika. Mapka obiektów znajduje się [tutaj], a panorama sferyczna [tutaj].
  8. Tarasy - w Wydarzeniu: Zwiedzanie bez przewodnika -> Tarasy, palmiarnia lub w Wydarzeniu: Zwiedzanie zamku bez przewodnika proszę zakupić bilet Tarasy, palmiarnia. W bilet na zwiedzanie tarasów wliczone jest również zwiedzanie palmiarni. Tarasy są czynne od 01.04 do 30.09.

Bilet na zwiedzanie tarasów jest wliczony we wszystkie bilety obowiązujące na zwiedzanie zamku."

"W zamku i palmiarni honorujemy wyłącznie Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny oraz Wałbrzyską Kartę Dużej Rodziny 3+ na zasadach opisanych [tutaj]. Bilety można zakupić tylko po okazaniu karty wyłącznie w kasach biletowych."

"W okresie od września do czerwca codziennie ogłaszane są dwie godziny wejścia dla turystów indywidualnych, jednak wejść jest znacznie więcej. Grupy tworzone są na bieżąco przy kasach i  udostępniane w systemie online w Wydarzeniu: Zwiedzanie z przewodnikiem. Maksymalny czas oczekiwania przy kasach wynosi od 5  do 60 minut (w sezonie wysokim ten czas może ulec wydłużeniu). W lipcu i sierpniu wejścia są ogłaszane o każdej pełnej godzinie od 10:00."

"Mapę dojścia do podziemi znajdą Państwo [tutaj], a ważne informacje dotyczące zwiedzania [tutaj]."

"Wszystkie bilety w kompleksie Zamku Książ są jednorazowe tzn. można je zrealizować tylko raz w każdym obiekcie. Jeżeli zaczną Państwo od zwiedzania zamku, a następnie udadzą się do podziemi, to nie będą już mogli Państwo wrócić na zamek w ramach tego samego biletu. Równocześnie przypominamy, że teren przedzamcza (hotele, restauracje, kawiarnie, dziedziniec) nie są biletowane (za wyjątkiem festiwali) – mapa kompleksu znajduje [tutaj]."

"Zwiedzanie zamku z przewodnikiem trwa 90 minut, a podziemi 45 minut - każdy obiekt ma oddzielną trasę zwiedzania, a odległość pomiędzy wejściami do nich wynosi ok. 15 minut (450 m), mapa znajduje się [tutaj].
Zwiedzanie podziemi zawsze odbywa się z przewodnikiem, dlatego bilet kupuje się na konkretną godzinę. Jeżeli zakupią Państwo bilet „Zamek i podziemia” (zwiedzanie zamku bez przewodnika i podziemi z przewodnikiem) na konkretną godzinę, a chcą Państwo również zwiedzać zamek z przewodnikiem, to należy dokonać dopłaty 5 zł do zwiedzania na określoną godzinę - jest to możliwe w Wydarzeniu: Zwiedzanie z Przewodnikiem -> Zamek z przewodnikiem, gdzie dokupią Państwo bilet Dopłata do zwiedzania z przewodnikiem w cenie 5 zł wybierając godzinę i datę wejścia, która Państwu odpowiada. Prosimy o synchronizację godzin zwiedzania.
PRZYKŁAD: Jeżeli mają Państwo zwiedzanie podziemi np. o godz. 13:00 to rekomendujemy zakup dopłaty na zwiedzanie zamku z przewodnikiem najwcześniej o 14:00 (zwiedzanie podziemi trwa 45 minut, należy też doliczyć ok. 15 minut na dojście do zamku) lub o 11:00 jeżeli chcą Państwo zacząć od zwiedzania zamku."

"Nie, we wszystkie bilety na standardowe zwiedzania zamku obligatoryjnie wliczone jest zwiedzanie palmiarni. Z tego powodu bilet na zwiedzanie palmiarni jest ważny aż 12 miesięcy od daty zakupu, więc mogą Państwo zrealizować usługę w późniejszym terminie."

"Tak, można go zakupić online (Wydarzenie: Zwiedzanie bez przewodnika -> Tarasy) lub w kasach. W bilety na tarasy wliczona jest również palmiarnia. Proszę pamiętać, że tarasy są dostępne tylko w okresie od 1.04 do 30.09. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych ich otwarcie może zostać przedłużone."

"Nie, wózek należy pozostawić w przechowalni w budynku głównym zamku (szatnia). Zamek jest obiektem wielokondygnacyjnym (schody) i należy przygotować się na noszenie dziecka na rękach przez ponad godzinę. Dozwolone jest zwiedzanie zamku z nosidełkiem noszonym z przodu. Oczywiście jest wiele miejsc (na tarasach i bezpośrednio przed zamkiem) gdzie można usiąść i odpocząć. Przewijak znajduje się przy portierni na parterze zamku. Dostęp do toalet jest na każdym piętrze - są one oznaczone strzałkami kierunkowymi, zawsze pomocą służą również osoby z ochrony obiektu."

"Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Nocnym zwiedzaniu za zgodą prawnego opiekuna i pod opieką osoby dorosłej (regulamin Nocnego zwiedzania jest [tutaj]). Ze względu na różną wrażliwość dzieci nie jesteśmy w stanie ocenić, jak zareagują. Zdecydowanie nie rekomendujemy zabierania ze sobą dzieci poniżej 6. roku życia."

"Turystów niepełnosprawnych informujemy, że zostały wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych: 3 miejsca na parkingu w zatoce przed Budynkiem Bramnym oraz 5 na Parkingu Głównym (informacje i mapka są dostępne [tutaj]). W miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych operator parkingu nie pobiera opłat. W przypadku zapełnienia tych miejsc obowiązuje standardowa opłata zgodna z cennikiem.
Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z wind znajdujących się na terenie obiektu (w zamku pomogą Państwu pracownicy portierni), które umożliwią im zwiedzenie I i II piętra. Niestety ze względu na utrudnienia architektoniczne nie wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób niepełnosprawnych."

"Nie, na teren zamku (dziedziniec i strefy biletowane) oraz palmiarni można wprowadzić wyłącznie psa przewodnika lub psa asystującego w uprzęży (szczegółowe zasady wprowadzania psów przewodników opisane zostały w regulaminie zwiedzania dostępnym [tutaj]). Pozostałe psy nie mają wstępu ze względu na zabytkową materię obiektu.
Zachęcamy do spacerowania z czworonogami po parku, który ma zachwycające tereny zielone.
Hotel Książ oraz lokalne gastronomie są przyjazne Państwa pupilom (mapa kompleksu jest dostępna [tutaj])."

"Tak, pod warunkiem że nie stwarza zagrożenia dla innych zwiedzających, ani ekspozycji znajdujących się w obiekcie. O tym, czy tak jest decyduje ochrona obiektu, która może zażądać złożenia torby/plecaka w przechowalni. Małe plecaki turystyczne prosimy założyć na przód bez wezwania - ułatwi to pracę służbie ochrony, a innym turystom uprzyjemni zwiedzanie zamku."

"Tak, przy wejściu głównym do zamku jest nieodpłatna szatnia. Po zakończeniu zwiedzania i przejściu trasy należy wrócić do budynku po odbiór pozostawionych w szatni rzeczy."

"Tak, na terenie kompleksu zamkowego (przedzamcze) znajduje się restauracja, kawiarnie i bar. Mapę obiektów można zobaczyć [tutaj]."

"Tak, na terenie przedzamcza (przed Budynkiem Bramnym) znajdują się dwa stojaki rowerowe zaznaczone na mapie [tutaj]."